Dlaczego Akademii Leona Koźmińskiego jest najlepszą uczelnią w Centralnej Europie oraz należy do 55 najlepszych uczelni na świecie?

W Akademii Leona Koźmińskiego kształcimy menedżerów wyższego i średniego szczebla da instytucji i korporacji krajowych i międzynarodowych. Prowadzone przez nas projekty rozwojowe poszerzają i rozwijają umiejętności pracowników. Każdy program rozwojowy uwzględnia indywidualne potrzeby, zainteresowania i preferencję organizacji zamawiającej.
Wśród niepublicznych uczelni wyższych nieprzerwanie od 13 lat zajmujemy I miejscem wg rankingów Rzeczpospolitej i Perspektyw. ALK otrzymała aż trzy wyróżnienia Polskiej Komisji Akredytacyjnej za kształcenie na kierunkach: zarządzanie, prawo, administracja.

Zazwyczaj zaczynamy od diagnozy potrzeb i odpowiedzi na pytanie co to znaczy rozwój talentów dla konkretnej korporacji. Następnie projektujemy wzajemnie powiązane moduły oraz najważniejszą rzecz – nić przewodnią programu rozwojowego, która powoduję, że jest on spójny oraz pozostawia trwałe efekty w organizacji.

Zaufało nam Miasto Stołeczne Warszawa, dla którego realizowaliśmy ich pierwszy największy projekt szkoleniowy. Ponadto od 2004 roku ponad 1000 burmistrzów, dyrektorów i menedżerów, uczestniczyło w specjalnie zaprojektowanych studiach „Zarządzanie w administracji publicznej dla kadry kierowniczej m.st. Warszawy”, realizowanych jednocześnie z krótkimi szkoleniami z zakresu zarządzania w administracji publicznej.

Wysoki poziom naszych programów jest audytowany i certyfikowany przez międzynarodowe instytucje weryfikujące jakość kształcenia. Posiadamy trzy najważniejsze akredytacje międzynarodowe:

europejski EQUIS – otrzymaliśmy jako 18 uczelnia razem z London Business School, Oxford, EADA;

AMBA - akredytację przyznaje Association of MBAs

Oraz AACSB najstarszą na świecie instytucją akredytującą szkoły. Posiada ją zaledwie 5 proc. szkół biznesowych na świecie, w tym takie uczelnie jak Yale i Harvard University.

Ponadto, Akademia Koźmińskiego jest klasyfikowana w prestiżowych rankingach edukacyjnych „Financial Times” – Business School Rankings, konkurując z najlepszymi uczelniami z całego świata. Od roku 2009 na ponad 16 000 uczelni biznesowych na Świecie jesteśmy klasyfikowani w ścisłej czołówce 100 Uczelni o najwyższym poziomie kształcenia:

  • 37 miejsce – wśród najlepszych uczelni biznesowych – FT European Business Schools Ranking 2012
  • 28 miejsce – w rankignu FT 2012 – najlepszych światowych studiów z zarządzania
  • 21 miejsce – w rankingu FT 2012 – najlepszych światowych studiów z finansów
  • 46 miejsce – w rankingu FT 2012 – najlepszych programów Executive MBA z całego Świata

Zapoznaj się z filozofią studiowania w Akademii Leona Koźmińskiego Center of Excellence

Przejdź do Center of Excellence