Polecane materiały

Adele Faber, Elaine Mazlish

Adele Faber, Elaine Mazlish "Jak mówić, że by dzieci się uczyły w domu i szkole"

Książkę otwierają słowa dr Hiam Ginott: "Sposób, w jaki rodzice i nauczyciele mówią do dziecka, informuje dziecko, co do niego czują. Ich stwierdzenia mają wpływ na jego szacunek do samego siebie i poczucie własnej wartości. W dużym stopniu język rodziców determinuje przeznaczenie dziecka.

Adele Faber i Elaine Mazlish

Adele Faber i Elaine Mazlish "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły"

Książka warta przeczytania nie tylko przez rodziców. Dobre wprowadzenie do sztuki skutecznej komunikacji, nie tylko z dziećmi. Jest to książka przede wszystkim praktyczna. Pisana jest w realiach amerykańskich, ale została zaktualizowana o doświadczenia polskich rodziców. Dobry materiał do przemyślenia naszych relacji z najbliższymi.

Gerald Hunther, Uli Hauser

Gerald Hunther, Uli Hauser "Wszystkie dzieci są zdolne. Jak marnujemy wrodzone talenty."

Książka pisana przez naukowca i dziennikarza. Autorzy wyjaśniają, dlaczego w obecnym systemie wychowania i edukacji konieczne są radykalne zmiany. Wyniki badań nad mózgiem pokazują bardzo wyraźnie, że każde dziecko jest na swój sposób zdolne. Warto tę wiedzę przełożyć na edukacyjną rzeczywistość.

David Miskimin, Jack Stewart

David Miskimin, Jack Stewart "Coaching rodzicielski"

Książka prezentuje wykorzystywane w profesji coacha metody i techniki postępowania, które sprawdzają się w codziennym kontakcie z dziećmi, pozwalające w znacznym stopniu zwiększyć szansę osiągnięcia życiowego spełnienia przez naszych podopiecznych.


Wystąpienie nauczyciela John'a Hunter'a o nauczaniu dzieci podczas gry.

Więcej ›

Wystąpienie Sir Ken'a Robinson'a o tym jak szkoły zabijają kreatywność u dzieci.

Więcej ›

Ken Robinson

Ken Robinson "Uchwycić żywioł. O tym, jak znalezienie pasji zmienia wszystko"

Ken Robinson jest światowym mówcą w dziedzinie kreatywności i innowacji. Książka opowiada o poszukiwaniu talentów i pasji i osiąganiu osobistego sukcesu. Tytułowy żywioł w innych publikacjach nazywany jest "flow". To jest ten stan ducha gdy talent spotyka się z pasją i powstają wielkie rzeczy. Książka pełna jest przykładów znanych ludzi, którym udało się odnaleźć własnego żywiołu i podążać za nim.

Dawna Markova, Anne Powell

Dawna Markova, Anne Powell "Twoje dziecko jest inteligentne. Jak poznać i rozwijać jego umysł"

Autorki przekonują, ż każde dziecko jest inteligentne, każde może osiągnąć sukces, trzeba tylko odkryć, co je interesuje, w czym jest dobre, czego uczy się łatwo i chętnie, a czego nie potrafi - i dlaczego. Radzą, jak rozpoznać umysł dziecka i jak go rozwijać wykorzystując wrodzone skłonności, jak poszerzać wiedzę o indywidualnych metodach uczenia się i jak pomóc dzieciom, które już przekonano, że są tępe, niezdolne, nic niewarte tylko dlatego, że słowa powoli przychodzą im na myśl albo wiercą się, gdy muszą długo siedzieć.