dr Ilona Hunek

Strona główna » Staff » dr Ilona Hunek

dr Ilona Hunek

Dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z ludźmi na całym świecie sprawiło, że wierzę, iż największe szanse na rozwój i tworzenie są w obszarach, w których się od siebie różnimy.

Wykładowca/nauczyciel, trener i badacz studiujący ‘kwestie ludzkie’ w organizacjach i społeczeństwach. Jako trener specjalizuję się w negocjacjach, negocjacjach strategicznych i międzynarodowych, rozwiązywaniu konfliktów i zarządzaniu różnorodnością w organizacji i w pracy. Jako naukowiec, zajmuję się badaniem ludzi i ‘kwestii ludzkich’ w firmach i organizacjach międzynarodowych i globalnych, a zwłaszcza kwestii związanych z różnorodnością. W pracy z ludźmi z pasją pokazuję, jak docenić nasze różnice i pozytywnie je wykorzystać. Pokazuję i uczę jak zmiana sposobu myślenia o świecie może być w tym pomocna.

Adiunkt w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Współpracownik University College Dublin w Irlandii, gdzie uzyskałam stopień i tytuł doktora. Partner merytoryczny Center of Excellence Akademii Leona Koźmińskiego. Współpracownik Europejskiej Akademii Dyplomacji.

Projektuję i prowadzę zajęcia ze studentami z całego świata, w Polsce, w Europie i na Dalekim Wschodzie – przede wszystkim w Singapurze i HongKongu.

Byłam doradcą Irlandzkiego Kongresu Związków Zawodowych w sprawach dotyczących integracji pracowników z Europy Środkowej i Wschodniej na irlandzkim rynku pracy, w tym przy programach rozwoju umiejętności pozwalających pracownikom odnaleźć się i odnieść sukces w nowym dla nich otoczeniu.

Jako motto służy mi cytat z M. Wojtyszki (z książki Trzynaste Piórko Eufemii): „To dobrze, że każdy jest inny, że różne są punkty widzenia, słyszenia. To dobrze, że każdy jest inny. I świetnie, że każdy się zmienia.”