Szkolenie!

Szkolenie!

Witam po wakacyjnej przerwie!

Mam wiele tematów, których planuje poruszyć w najbliższym czasie – przed nami konferencje, szkolenia, e-book, a nasza współpraca z FRIS nabiera rozpędu, ale dzisiaj piszę krótko i na temat:

wspólnie z Firmą Doradztwa Personalnego INWENTA organizujemy szkolenie pilotażowe dla młodzieży i ich rodziców dotyczące Diagnozy zainteresowań i predyspozycji zawodowych dla gimnazjalistów i licealistów.

Program rozłożony jest na  2 spotkania grupowe po trzy godziny każde. Jest to praca w dwóch odrębnych grupach – uczniów i rodziców.

Całość programu  kończy się  podsumowującym, godzinnym spotkaniem indywidualnym dla ucznia wraz z rodzicem.

NARZĘDZIA DIAGNOSTYCZNE WYKORZYSTYWANE W TRAKCIE WARSZTATÓW, na podstawie których zostanie przygotowany i omówiony INDYWIDUALNY RAPORT WSPIERAJĄCY UCZNIA to:

– Kwestionariusz preferowanych aktywności m.in. zawodowych,

– Kwestionariusz dominacji półkulowej – wpływającej na nasz sposób zbierania i przetwarzania danych oraz sposób emocjonalnego reagowania,

– Kwestionariusz dominacji sensorycznej – wpływającej m.in. na sposób uczenia się,

– Profil lateralny – określający dominujące części ciała, będące ważnym aspektem wpływającym na proces uczenia się i świadomej pracy pod presją czasu/stresu.

Pierwsza edycja szkolenia rusza we wrześniu – 15 i 22 września w godzinach 17-20 w dwóch odrębnych grupach ok. 15 osobowych – dla młodzieży i dla ich rodziców. Program Diagnozy zakłada aktywne uczestnictwo rodzica (rodziców) w zajęciach. Każdy rodzic będzie miał unikalną możliwość poznania także swoich Indywidualnych Talentów, zgodnie z metodyką Instytutu Gallupa, tak aby rozumiejąc swoje Talenty potrafił pracować z dzieckiem w obszarze jego mocnych stron, aby nauczył się akceptować jego style poznawcze i preferencje dotyczące schematów działania.

Po więcej szczegółów zapraszamy tu: Diagnoza zainteresowań i predyspozycji zawodowych dla gimnazjalistów i licealistów

Nadia Kirova