Życie bez Ograniczeń

Życie bez Ograniczeń

Już jutro w Poznaniu odbędzie się jedno z największych i najbardziej unikalnych wydarzeń na skalę światową nazwane przez organizatorów Życie bez ograniczeń.

Główną gwiazdą wydarzenia jest Nick Vujicic – obecnie największy mówca motywacyjny na świecie. Jest on australijczykiem pochodzenia serbskiego, urodzony z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Na całym świecie prowadzi wykłady na temat niepełnosprawności, motywacji i wiary w Boga.

Brak rąk i nóg nie przeszkadza mu to w normalnym życiu. Nick nie tylko nauczył się wykonywać wszystkie niezbędne, codzienne czynności typu pisanie, korzystanie z komputera, czesanie się, golenie, mycie zębów czy picie wody ze szklanki, ale nie pozwolił aby niepełnosprawność odebrała mu radość życia i możliwości realizacji swoich pasji. Nick jeździ na deskorolce, gra w golfa, surfuje oraz gra na perkusji.

Główne przesłanie całodziennej imprezy będzie: Żyj bez ograniczeń bez względu na sytuację, w której się aktualnie znajdujesz!

Każdy z nas ma chwile słabości kiedy narzeka na swój los. Często musimy tłumaczyć sobie i swoim dzieciom, że życie nie uznaje argumentu „To nie fair!”. Warto w takich chwilach przypomnieć sobie o Nicku, który nie tylko żyje spełnione życie męża i ojca, ale również jest największym mówcą motywacyjnym świata, którego można spotkać wszędzie tam, gdzie ludzie potrzebują wsparcia i wiary.

Nick jest również aktorem. Występuje w 20-minutowym filmie fabularnym „Cyrk motyli”. Zapraszam do obejrzenia filmu razem z dziećmi. Uważam, że film ten jest wart więcej niż niejedna przemowa motywacyjna, a dzięki nim można dotrzeć już do przedszkolaka:

Zrzut ekranu 2015-04-29 o 13.46.59